Wycinka i pielęgnacja drzew

Bez drzew pejzaż miasta byłby dużo bardziej ponury. W ich cieniu chronimy się przed doskwierającym upałem i dzięki nim oddychamy czystszym powietrzem. Wymagają one jednak specyficznej pielęgnacji, bez której nie tylko nie będą mogły zdobić naszych posesji, ale także mogą stać się na nich zagrożeniem.

Naruszone konary i połamane gałęzie stanowią poważne zagrożenie dla życia. Nasi apliniści szybko usuną konary, grożące wypadkiem, pomoże zabezpieczyć drzewo odpowiednimi wiązaniami, lub usunąć je, jeżeli szkody będą zbyt duże. Usuwanie suchych lub dotkniętych chorobą części pnia pomoże także przedłużyć żywotność rośliny i zapewnić jej atrakcyjny wygląd.

Zdarza się, że gałęzie są zbyt gęste i zasłaniają nam okna lub też blokują dostęp do światła innym roślinom. Wycinka wcale nie jest jedynym rozwiązaniem. Czasami wystarczy redukcja korony lub jej solidne prześwietlenie, aby na powrót cieszyć się jasnym wnętrzem domu i wystawić na słońce przydomowe rabaty lub grządki.

Jeżeli nie masz pewności, czy rosnący na Twojej działce świerk, klon czy jesion nie naruszy struktury domu swoimi korzeniami albo czy jego pień nie jest już zupełnie spróchniały, skontaktuj się z naszą firmą. Dokonamy oceny stanu drzewa i pomożemy Ci podjąć decyzje o ewentualnym wycięciu.